Jak postupovat při výběru skříně?

Prioritou je pro naši společnost rychlost dodání vestavěné skříně. Abyste tento proces ještě více urychlili, měli byste při výběru a zadávání zakázky postupovat tak, jak je uvedeno v níže popsaném běžném postupu.

Správný postup výběru a objednání vestavěné skříně

1) Určete si místo pro postavení skříně a předběžně si zaznamenejte rozměry.
2) Zamyslete se nad vhodným materiálem pro korpus skříně.
3) Při výběru materiálu pro dvířka postupujte stejně, jako v minulém kroku.
4) Navrhněte si vnitřní uspořádání skříně.
5) Načrtněte svou představu vestavěné skříně.
6) Kontaktujte některé ze studií Komandor, obchodního partnera nebo zadejte poptávku přes internet.
7) Pokud odsouhlasíte navrhnutou kalkulaci, pustíme se ihned do práce na vašem nábytku.

Výběr vestavěné skříně podrobněji

1) Vyberte místo, kde neplánujete v budoucnosti nějaké žádné stavební úpravy. Toto místo si následně změřte a zjištěné hodnoty si zapište.

2) Zvolte si mezi kvalitní dýhou anebo pěkným laminem. Rozdíl je mimo jiné i v ceně. Má-li být skříň v reprezentativní místnosti, zvolte dražší dýhu a jinak bude plně dostačovat lamino.

3) Vybrat materiál si nemusíte pouze na korpus ale i na dvířka. Materiály můžete různě kombinovat přesně podle svých představ. U dvířek se také rozhodněte, zda použít nějakou výplň například ve formě skla nebo ratanu.

4) Zamyslete se pečlivě nad rozložením skříně, abyste nemuseli následně provádět nějaké úpravy. Skříně Komandor jsou sice velmi variabilní, ale přeci jenom to není zcela snadné a úpravy nějaký čas trvají.

5) Pokud jste učinili všechny výše uvedené kroky, udělejte si předběžný náčrtek. Podle něj budete následně moci upřesnit svoji poptávku po vestavěné skříni.

6) Nyní již máte většinu výběru za sebou a můžete se proto tedy vydat k obchodnímu partnerovi, do některého ze studií Komador nebo můžete zadat objednávku po internetu. Po provedení objednávky se domluvíte s technikem na návštěvě ohledně přesného zaměření.

7) Podle dodaných rozměrů vám bude vypočítána přesná cena a v případě jejího odsouhlasení, začneme ihned s pracemi na vestavěné skříni. Sdělíme vám také termín dodání a ten také dodržíme.

Správné umístění vestavěné skříně

Vestavěné skříně mají jednu velkou výhodu, které je ovšem v případě umístění také nevýhodou. Máme na mysli fakt, že aby bylo dosaženo co největšího úložného prostoru, je vestavěná skříň vyrobena přímo na míru včetně speciálních úhlů a rozměrů. Z toho plyne, že není možné ji stěhovat na jinou pozici. Zkrátka by se tam většinou nevešla. Pokud se tedy rozhodujete o umístění vestavěné skříně, neměli byste na jejím místě plánovat v budoucnosti žádné stavební úpravy.

Jaký materiál pro skříň je nejvýhodnější?

Dřevěnou dýhu si vyberete zejména tehdy, když máte možnost investovat do vestavěné skříně více peněz. Tento materiál má o mnoho delší životnost než běžně používané lamino. To má ale také své jisté výhody. Především je možné ho dodat ve více než sedmdesáti dekorech. Oproti dýze je však méně odolné oproti mechanickému poškození.

Instalovat posuvná nebo křídlová dvířka?

Instalace posuvných dvířek bývá prováděna zejména z praktických důvodů. Například v úzkých místnostech by se při otevřeních křídlových dvířek nedalo vůbec projít. Využít je můžete samozřejmě naprosto kdykoliv.

Ve větších reprezentativních místnostech ovšem nepůsobí většinou nikterak esteticky. Právě tam najdou uplatnění dvířka křídlová, na kterých mohou být vyfrézovány nejrůznější motivy a vypadají tak velmi pěkně.

Jsou lepší celá nebo dělená dvířka?

Dělená dvířka se hodí, zejména pokud nemáte v úmyslu opticky skrýt skříň v místnosti. Výsledný estetický efekt může být díky nim velmi pěkný. Pokud skříň nechcete přiznat, nezbývá vám, než použít celá dvířka.

Jak velké zrcadlo instalovat?

Zrcadla na dvířka se vyplatí instalovat nejen z čistě praktických důvodů, ale také jako optické rozšíření místnosti. Velké zrcadlo ovšem potřebuje časově náročnou údržbu a tak je dobré se dobře rozmyslet, zdali vám za to stojí anebo si pořídíte zrcadlo malé a spokojíte se zrcadlem menším.

Vnitřní vybavení skříně

Zlepšit efektivitu ukládání oblečení a jiných věcí vám mohou pomoci mnohé doplňky, které společnost Komandor k vestavěným skříním dodává. Jedná se převážně o drátěné programy a systémy pro ukládání hůře skladného oblečení jako jsou kalhoty, obleky anebo šaty.

Kontaktujte nás

Kontaktujte nejbližšího autorizovaného dealera nebo si vyžádejte cenovou kalkulaci zdarma.